Indijos valdžia iš prekeivių kriptovaliutomis pareikalavo susimokėti mokesčius

Indijos mokesčių inspekcija šią savaitę savo šalies prekeivius kriptovaliutomis informavo, kad šie privalo susimokėti pelno mokestį. Paskaičiuota, kad per pastaruosius 17 mėnesių indai padarė tranzakcijų už 3,5 milijardus JAV dolerių.

Informacinių laiškų sulaukė dešimtys tūkstančių indų, kurie daugiau ar mažiau užsiima prekyba kriptovaliutomis. Manoma, kad viso Indijoje kriptovaliutomis prekiauja daugiau nei 600 tūkst. gyventojų.

Negana to, pasirodė pranešimai, kad stambiausios perlaidos už kriptovaliutas vietinių bankų yra sustabdomos, o sąskaitos užšaldomos ir vyksta klientų patikrinimai.

Primename, kad mokesčius už pelną, gautą pardavus kriptovaliutas, reikia mokėti ir Lietuvoje. Norint parduoti iškastą arba anksčiau už mažesnę vertę įgytą kriptovaliutą reikia vykdyti individualią veiklą ir pateikus metinę pajamų deklaraciją susimokėti mokesčius nuo pelno. Jei kriptovaliutą iškasėte ir pardavėte, turėtumėte pagrįsti patirtas sąnaudas (įranga, elektros energija ir t.t.) ir nuo gauto pelno mokėti mokesčius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *