D.U.K

Kas yra kriptovaliutos?

Tai skaitmeninė valiuta, kurios dėka be banko tarpininkavimo galima atlikti mokėjimus tiesiogiai tarp vartotojų. Kriptovaliutos nėra prižiūrimos jokių valdžios instancijų, todėl vartotojai prisiima visą atsakomybę už disponavimą jomis ir turi būti atsargūs, kad iš jų kriptovaliutos nebūtų pavogtos.

Nuo ko prasidėjo kriptovaliutų era?

Kriptavaliutų eros pradžią galima datuoti 2008-aisiais metais, o jei tiksliau – 2008 spalio 31 dieną, kai į skaitmeninį pasaulį atėjo Bitcoin. Vėliau, maždaug 2014-aisiais, sužavėtos Bitcoin sėkmės į pasaulį ėmė belstis alternatyvios kriptovaliutos. Šiuo metų tokių galima suskaičiuoti tūkstančius, bet daugybė jų nė nevertos minčių apie investavimą.

Kaip galiu gauti kriptovaliutos vienetų?

Kriptovaliutos, tarkime Bitcoinų, galite įsigyti vienoje iš daugybės kriptovaliutų keityklų, arba juos „kasti“.

Kas yra kriptovaliutų „kasimas“?

Į šį klausimą jums geriausiai atsakys šis vaizdo įrašas:

Ar kriptovaliutų kasimas yra nemokamas?

Teoriškai – taip, praktiškai – ne. Nors kriptovaliutas kasti gali kiekvienas panorėjęs, tam reikės nemažai investicijų. Įprasto kompiuterio kriptovaliutų kasimui šiais laikais nebepakanka, dar visai nesenai iš parduotuvių lentynų buvo iššluotos vaizdo plokštės, su kuriomis kasimas vyksta kur kas greičiau ir efektyviau, bet tokioms valiutoms kaip Bitcoin net ir šis kasimo būdas tampa neveiksmingas, tad tam kuriami specialūs įrenginiai, vadinami „mineriais“.

Į kokias kriptovaliutas investuoti apsimoka labiausiai?

Šio klausimo jums neatsakys niekas, kriptovaliutų rinka keičiasi tiesiog valandų bėgyje. Kriptovaliutų rinkos pokyčius galite stebėti šiame puslapyje. Galime pasakyti tik tiek, kad šiuo metu investuoti labiau apsimoka į alternatyvias kriptovaliutas, o ne Bitcoin.